Torby papierowe ekologiczne

Przez całe dekady chętnie korzystaliśmy z tzw. zrywek i plastikowych reklamówek. Dzisiaj z całą pewnością można stwierdzić, że było to bardzo krótkowzroczne – świat dosłownie zalewany jest przez plastik. Na szczęście rośnie nasza świadomość dotycząca ochrony środowiska. Po kilkudziesięciu latach triumfu plastikowych reklamówek znowu wracamy do ekologicznych toreb papierowych.

Torby papierowe ekologiczne vs plastikowe reklamówki

Plastikowe torby na zakupy nie są już bezpłatne, ale z tzw. zrywek możemy korzystać niemal bez ograniczeń. Szacuje się, że na świecie  w ciągu 1 sekundy powstaje 1 torba foliowa. Średnio z jednej foliówki, której rozkład może trwać nawet kilkaset lat, korzystamy zaledwie 25 minut. Torby papierowe są ekologiczne i rozkładają się o wiele szybciej niż te zrobiony z plastiku. Co prawda na rynku występują biodegradowalne reklamówki, ale okazuje się, że i one nie ulegają rozkładowi zbyt szybko. Tymczasem torby papierowe ekologiczne, w normalnych warunkach, ulegają zupełnemu rozkładowi już w ciągu 2 miesięcy.

Recykling

Papierowe torby ekologiczne to opakowanie wielokrotnego użytku. Również foliówki można wykorzystywać wielokrotnie, jednak torby z papieru, w odróżnieniu od plastikowych, nie stają się bezużyteczne, gdy ulegną uszkodzeniu. Ekologiczne torby papierowe z papieru typu kraft nadają się do ponownego przetworzenia – mogą służyć np. do produkcji papieru gazetowego.

Warto wiedzieć

Papierowe torby są wytrzymałe i pojemne. Co ciekawe – można w nich zmieścić 2 razy więcej produktów niż do torby foliowej o tych samych wymiarach. Są również bezpieczne i bez przeszkód można przechowywać w nich żywność. Papier kraftowy, z którego produkuje się papierowe torby ekologiczne, wytwarza się z surowców wtórnych i nie jest bielony chlorem. Na torby papierowe można z łatwością nanosić różne nadruki. W tym celu stosuje się ekologiczne farby wodne, które nie oddziałują negatywnie na środowisko. Jak widać torby papierowe to idealny wybór, zwłaszcza jeśli leży nam na sercu dobro naszej planety.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ OFERTA? NAPISZ